Παρί Σεν Ζερμέν-Ναντ 2-1: Τα χρειάστηκε, αλλά πέτυχε το 8 στα 8

Μόλις στα 18 δευτερόλεπτα η Παρί ακούμπησε το 1-0 με τον Λαφόντ να απαντά στο δεξί του Εμπαπέ. Ο Μολέ ανάγκασε τον Τένας που πήρε τη θέση του τιμωρημένου Ντοναρούμα σε εντυπωσιακή επέμβαση στο 15′, με το παιχνίδι να κυλά χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις.

Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο ο Μπαρκολά άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της Παρί με εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια και πλασέ στο πλαϊνό δίχτυ.

Η Ναντ έφερε το ματς στα ίσα με την κεφαλιά του Μοχάμεντ στο 55′, μετά το κόρνερ του Μολέ. 3 λεπτά αρότερα νέα εντυπωσιακή προσπάθεια του μπαρκολά με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

Για αρκετή ώρα η Ναντ κρατούσε εύκολα το βαθμό, αλλά ο Κολό-Μουανί ήταν εκεί στην απόκρουση του Λαφόντ στην κεφαλιά του Ερναντές για να κάνει το 2-1 στο 83′. Στη συνέχεια Ασένσιο και Εμπαπέ έχασαν ευκαιρίες για να κλειδώσουν το τρίποντο, με το 2-1 να μένει μέχρι το τέλος.