Πολωνία-Εσθονία 5-1: Με περίπατο εισιτήριο για Ουαλία

Οι Πολωνοί κυριάρχησαν σε απόλυτο βαθμό από την αρχή της αναμέτρησης. Στο 3′ ο Ζιελίνσκι απέτυχε να νικήσει από πλάγια θέση τον τερματοφύλακα Χέιν, ενώ στο 11ο λεπτό ο Σβιντέρσκι έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα άουτ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Φρανκόφσκι να σημειώνει το 3ο γκολ της καριέρας του με την εθνική ομάδα της Πολωνίας. Πέντε λεπτά αργότερα ο Πασκότσι είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε σε μάλλον αυστηρή απόφαση του διαιτητή Σλάβκο Βίνσιτς.

Οι Πολωνοί ήταν εντυπωσιακοί και αποτελεσματικοί στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ζιελίνσκι σημείωσε το 2-0 στο 50′ και ο Πιοτρόφσκι το 3-0 στο 70ο λεπτό. Στο 73′ και στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα μετά τη σεντρα του Ζαλέφσκι, ο Μετς διαμόρφωσε με αυτογκολ το 4-0. Ο Σιμάνκι ήρθε από τον πάγκξο και σκόραρε στο 77′ για το 5-0 και οι Εσθονοί μείωσαν στο 78′ με τον Βίτκαλ για το τελικό 5-1.