Βιγιαρεάλ – Ράγιο Βαγεκάνο 3-0: Ο Μπαένα μοίραζε και ο Σέρλοθ εκτελούσε (highlights)

Ρεαλιστικός στόχος παραμένει η 6η θέση για την ομάδα του Μαρθελίνιο και θα το παλέψει μέχρι τέλος. Άνετη νίκη απέναντι στους Μαδριλένους με σούπερ Άλεξ Μπαένα που μοίρασε και τα τρία γκολ για να φτάσει τις 12 ασίστ! Δύο γκολ ο Σέρλοθ που έφτασε τα 17 πρώτος σκόρερ για τους νικητές.

Ο Νορβηγός άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό (1-0), ο Μοσκέρα έβαλε το πρώτο του γκολ στην Ισπανία στο 69ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα με δεύτερο γκολ ο Σέρλοθ στο 74ο λεπτό (3-0). Το σκορ θα μπορούσε να ξεφύγει αλλά το δοκάρι σε σουτ του Μπαένα και ο Ντιμιτριέφσκι σε αρκετές περιπτώσεις σταμάτησαν την Βιγιαρεάλ.

Βιγιαρεάλ – Ράγιο Βαγεκάνο 3-0, Μπαένα, Σέρλοθ,vigiareal – ragio vagekano 3-0, baena, serloth