Βόλφσμπουργκ – Χόφενχαϊμ 2-2: Το μόνο καλο ότι δεν έχασαν (highlights)

Στο πρώτο ημίχρονο η Χόφενχαϊμ σκόραρε γρήγορα με τον Μπάιερ (6′) και είχε τον έλεγχο του αγώνα.

Παρόλα αυτα μια φορά το δοκάρι σε σουτ του Βιντ (19′) και δύο φορές ο Μπάουμαν πάλι σε προσπάθειες του Βιντ κράτησαν το μηδέν στην εστία των φιλοξενουμενων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες πιο αποτελεσματικές. Έκαναν λιγότερες φάσεις αλλά σκόραραν τρία γκολ.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν δις με τον Μάγερ (58′, 70′) ο οποίος ήρθε από τον πάγκο για να γίνει ο πρώτος

αναπληρωματικός που σκοράρει φέτος για τους λύκους.

Η Χόφενχαϊμ είχε προηγηθεί ξανά μεταξύ των δύο γκολ του Μάγερ με τον Πρέμελ (66′) αλλά το τελικό 2-2 ήταν δίκαιη ανταμοιβή για τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Βόλφσμπουργκ: Καστέλς – Μέλε (55′ Μπάκου), Μπορνόου, Γεντς, Ροζέριο – Άρνολντ, Βρανξ (56′ Μάγερ), Τσέρνι (46′ Σβάνμπεργκ), Παρέδες – Βιντ, Μπέιρενς (84′ Πεϊτσίνοβιτς)

Χόφενχαϊμ: Μπάουμαν – Καντεζάμπεκ, Κάμπακ, Μπρουκς, Νσοκί – Πρέμελ, Σταχ, Τοχούμτσου (65′ Σκοβ) – Κράμαριτς (87′ Κοντέ) – Μπάιερ (90+ Μπούλτερ), Βέγκχορστ (65′ Μπεμπού)