Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τρέλα – Τέσσερα γκολ στη Βίλα ο Ολυμπιακός και τώρα μένει η ρεβάνς

00:08 3/5/2024 - Πηγή: Sportime

Το ζήσαμε και αυτό, να βάζει τέσσερα γκολ στη Βίλα ο Ολυμπιακός μέσα στην Αγγλία και τώρα μένει η ρεβάνς του Γεώργιος Καραϊσκάκης για να βρεθεί στον τελικό της OPAP Arena.

Τι να πει κανείς για το 2-4 του Ολυμπιακού στο

Βίλα Παρκ επί της Άστον Βίλα.

Τώρα μένει η ρεβάνς του Γεώργιος Καραϊσκάκης, όπου ο Ολυμπιακός έχει ένα προβάδισμα δύο τερμάτων επί των Άγγλων.

Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί με τρία γκολ (16ο, 29ο και 56ο λεπτό) υπέγραψε τη νίκη του Ολυμπιακού ενώ διαστάσεις θριάμβου έδωσε ο Σαντιάγκο Έσε στο 67ο λεπτό κάνοντας το 2-4.

Τα γκολ για την Άστον Βίλα ο Γουότκινς στο 46 και ο Ντιαμπί στο 52, με τους Άγγλους να ισοφαρίζουν σε 2-2 για τέσσερα λεπτά, ώσπου να γίνει το πέναλτι σε κεφαλιά του Ρέτσου, η οποία βρήκε σε χέρι αντιπάλου.