Με το δεξί ο Νιόπλιας στην Κύπρο

Νικηφόρο ήταν το ντεμπούτο του Νίκου Νιόπλια στον πάγκο της Εθνικής ομάδας της Κύπρου, η οποία επικράτησε 3-2 της Μολδαβίας. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Ντομπρασίνοβιτς στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης, ανατρέποντας για τους κύπριους το 1-2 του ημιχρόνου.Ο Αβραάμ στο 13' είχε ανοίξει το σκορ στο παιχνίδι και στο 51' είχε ισοφαρίσει για λογαριασμό της Κύπρου, η οποία βρέθηκε προς στιγμήν πίσω στο σκορ (1-2), χάρη σε τέρματα των Ράκου (23') και Οβσεανίκοφ (45').Οι παίκτες που χρησιμοποίησε ο Νίκος Νιόπλιας: Κίσσα, Πουρσαϊτίδη, Μ. Ηλία (46' Δημητρίου), Μερκή, Ντομπρασίνοβιτς, Χρ. Μιχαήλ (46' Μ. Νικολάου), Σατσιά (46' Αλεξάνδρου), Αβραάμ, Χαραλαμπίδη (66' Παύλου), Εφραίμ (61' Δ. Χριστοφή), Οκκά (75' Σταύρου).