Νίκη του ΑΓΟΡ, με υπογραφή Ράιτ

Πολύ καλή εμφάνιση για τον ΑΓΟΡ πραγματοποίησε και ο Μπρεντ Πέτγουεϊ (21π., 7ριμπ.) ενώ για τον Κολοσσό ο Αγγελος Τσάμης και ο Ρόναλντ Μπόικιν σημειώσαν από 13 πόντους.Στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου ΑΓΟΡ και Κολοσσός συμβάδιζαν στο σκορ. Οι γηπεδούχοι όμως με σερί  5-0, στο τελευταίο λεπτό, κατάφεραν να κλείσουν την πρώτη περίοδο στο + 5 (18-13).Ο ΑΓΟΡ ανέβασε αισθητά την απόδοσή του, στις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτου και στο 13' προηγήθηκε με 11 πόντους
(26-15). Γρήγορη ήταν όμως η αντίδραση του Κολοσσού, που δεν άφησε τους κρητικούς να ξεφύγουν.Η ομάδα του Βασίλη Φραγκιά βρήκε τις λύσεις στην επίθεση, έκλεισε τους διαδρόμους στην άμυνα, για να λήξει το ημίχρονο με τον ΑΓΟΡ και τον Κολοσσό να είναι  ισόπαλοι, με 36-36.Στην τρίτη περίοδο, ο ΑΓΟΡ κρατούσε το προβάδισμα στο σκορ, χωρίς ωστόσο να μπορεί να... χτίσει διαφορά ασφαλείας, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο Ικαρος και  η συμπλήρωση των 30' τον βρήκε να προηγείται με 56-55, έπειτα από λέι απ του Νίκου Λιακόπουλου.Στο δεύτερο μισό του τελευταίου δεκαλέπτου, ο ΑΓΟΡ εγκλώβισε στην άμυνά του τον Κολοσσό, με τους θαλασσί να μην μπορούν βρουν τον δρόμο προς το καλάθι και τους γηπεδούχους να φτάνουν στη νίκη με 76-70.Τα δεκάλεπτα: 18-13, 18-23, 19-20, 21-14.