Ανατροπή για Άντερλεχτ

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League επικράτησε της Βέστερλο κάνοντας την ανατροπή και παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Την έκτη της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η Άντερλεχτ στο Βέγλιο και απέδειξε ότι βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα αυτή την περίοδο. Μπορεί να βρέθηκε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης έκανε την μεγάλη ανατροπή και παρέμεινε στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος.

Στο 32’ ο Ντε Πίτερ έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, αλλά στο 81’ ο Γιουχάζ ισοφάρισε, με τον Ζιλέ στο 88’ να ολοκληρώνει την ανατροπή και να διαμορφώνει το τελικό 2-1.

ΒΕΣΤΕΡΛΟ: Ντέελκενς, Βιλς, Κορστάινς, Καμπεκέ, Ντε Γκρεέφ, Ντε Πέτερ, Ανάμπ, Ντεκεβλέρ, Οβούσου, Νγκολόκ.
ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Προτό, Γιουχάζ, Ντεσάχτ (81' Ντε Σούτερ), Κουγιάτ, Οντόι, Κλιέσταν, Μπίλια, Ζιλέ, Κανεσίν (48΄Σουάρες), Μποκανί, Γιοβάνοβιτς.