Νίκη του Κένταυρου... στα πέναλτι

Ο Κένταυρος Σταυρού νίκησε στον 1ο όμιλο της Γ' Ερασιτεχνικής Καρδίτσας τον ΑΠΟΚ αλλά μεσολάβησαν τρία πέναλτι, τρεις κόκκινες (2 στους τερματοφύλακες) και τέσσερα γκολ

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για της Ακαδημίας Καρδίτσας που αστόχησε σε εκτέλεση πένταλτι στο τέλος του α΄ημιχρόνου. Προηγήθηκε ωστόσο με νέο πέναλτι αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντιδράσουν στο 80' ισοφαρίζοντας σε μια φάση που αποβλήθηκαν οι δύο τερματοφύλακες των ομάδων (των γηπεδούχων για εξύβριση ενώ των φιλοξενουμένων για χτύπημα μετά την επίτευξη

του 1-1).

Στο 90' οι γηπεδούχοι με νέο πέναλτι που αμφισβητήθηκε από τον ΑΠΟΚ έκαναν την ανατροπή και δύο λεπτά αργότερα διαμόρφωσαν το τελικό 3-1. Μια κόκκινη δόθηκε ακόμη στους γηπεδούχους με την λήξη του παιχνιδιού.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook κάντε LIKE στο Οnsports πατώντας ΕΔΩ