23:49 5/11/2013 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE 1ος ΟΜΙΛΟΣ - 4η αγωνιστική

ΣΑΧΤΑΡ ΝΤΟΝΕΤΣΚ-ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: 0-0

ΓΗΠΕΔΟ: Ντόνμπας Αρίνα

Με τους δύο τερματοφύλακες να είναι σε μεγάλη βραδιά Σαχτάρ και Λεβερκούζεν έμεινε στο στείρο 0-0 μετά από ένα ματς που είχε φάσεις. Ο γκολκίπερ των Γερμανών, Μπερντ Λένο ήταν το πρόσωπο του πρώτου μέρους καθώς με κάποιες εξαιρετικές

επεμβάσεις κράτησε το μηδέν για τις "ασπιρίνες". Η Σαχτάρ πίεσε (ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο) αλλά παρότι δημιούργησε φάσεις, κυρίως με τον Μπερνάρντ, δεν κατάφερε να σκοράρει. Στην επανάληψη η Λεβερκούζεν μπήκε καλύτερη και δημιούργησε φάσεις αλλά αυτή τη φορά ήταν ο Πιάτοφ που σταματούσε τις προσπάθειες για γκολ. Έτσι παρά τις πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν το ματς δεν ξέφυγε από το 0-0.

ΣΑΧΤΑΡ ΝΤ.: Πιάτοφ, Σρνα, Κούτσερ, Ράκιτσκι, Σέβτσουκ, Φερνάντο, Χούμπτσμαν, Μπερνάρντ (64'Ιλσίνιο), Ντάγκλας Κόστα (78'Τάισον), Τεϊσέιρα, Φερέιρα (78'Λουίζ Αντριάνο)

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Ντονάτι, Τοπράκ, Σπάχιτς, Μπένισχ, Λαρς Μπέντερ, Ρόλφες, Κάστρο (69'Καν), Σαμ (93΄Κρούσε), Κίσλινγκ, Σον (78'Χέγκελερ).