SKODA ΞΑΝΘΗ-ΑΡΗΣ: 0-0

ΓΗΠΕΔΟ: Πηγάδια

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γ.Κομίνης

Μετά από ένα πολύ καλό ματς Ξάνθη και Άρης

έμειναν στο 0-0 με τους "κίτρινους" να πανηγυρίζουν την παραμονή τους στην κατηγορία. Ο Άρης απείλησε στο 12' με ένα σουτ του Αγγελούδη και στο 24' ο Γιαννιώτας δοκίμασε το πόδι του αλλά δεν βρήκε στόχο. Τελευταία φάση στο ημίχρονο ένα σουτ του Γιαννιώτα στο 42'. Η Ξάνθη είχε μεγάλη ευκαιρία στο 57' όταν ο Ράνος δεν κατάφερε να γύρισε σωστά την μπάλα και να σκοράρει με τους φιλοξενούμενους να απαντούν δύο λεπτά μετά όταν ο Διαμαντάκος από καλή θέση σούταρε άουτ. Από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες απλά περίμεναν το σφύριγμα της λήξης και δεν σημειώθηκε φάση.

ΞΑΝΘΗ (Μ.Ουζουνίδης): Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Κομεσίδης, Γούτας, Μάνταλος, Βάλλας, Μαρσελίνιο, Σμιθ (67'Πλατέλλας), Φλίσκας, Ντιέ, Ράνος (58'Σολτάνι)

ΑΡΗΣ (Σ.Παπαδόπουλος): Διούδης, Παπαζαχαρίας, Καζναφέρης, Τριανταφυλλάκος, Τάτος (93'Μαργαρίτης), Αγγελούδης (51'Διαμαντάκος), Παπαστεριανός, Πουλίδο, Γιαννιώτας (85'Οικονομόπουλος), Ζαραδούκας, Κοέλιο