«Πλήρωσαν» τα λάθη

21:07 21/2/2012 - Πηγή: AEK365

Αν και παρουσίασε ένα πολύ καλό πρόσωπο στα πρώτα 8λεπτα, η Εθνική μας ομάδα των ανδρών, γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη ομάδα της Ρουμανίας , αφού ένα πολύ κακό τέταρτο 8λεπτο, της στέρησε την νίκη, στο παιχνίδι που έγινε στην Οραντέα της Ρουμανίας.

Αν και η εμφάνιση των «γαλανόλευκων» ήταν πολύ καλή στα πρώτα τρία 8λεπτα, 14.5 λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα «έπεσε σεντόνι» στους παίκτες του Ντράγκαν Άντριτς, αφού δεν κατάφεραν να σκοράρουν ούτε ένα τέρμα. Αυτή η επιθετική ολιγωρία της Ελλάδας,

επέτρεψε στους Ρουμάνους να κάνουν την επιστροφή στο σκορ, σκοράροντας με ένα σερί 5-0.

Αυτή η νίκη, επέτρεψε στους Ρουμάνους να ξεφύγουν στην βαθμολογία με 6 βαθμούς από την Εθνική μας, αφού μετράνε πλέον 12.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Ελλάδα αγωνίστηκε με δώδεκα, και όχι δεκατρείς παίκτες, αφού ο Γιάννης Φουντούλης έμεινε στο ξενοδοχείο λόγω ίωσης που τον ταλαιπώρησε.