Στο Final-4 οι κορασίδες

Οι Κορασίδες του Bόλλεϋ του Παναθηναϊκού εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στο Final-4 του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.

Οι μικρές «τριφυλλοφόρες| επικράτησαν στην ημιτελική φάση επί του Αιγάλεω με 3-2 σετ και προκρίθηκαν στην τελική φάση.

Οι «πράσινες» πήραν το πρώτο σετ με 25-19, αλλά έχασαν το δεύτερο με 25-23 (και με συνεχείς διακυμάνσεις στο σκορ).

Παρόμοια ήταν
η εικόνα και στα επόμενα δύο σετ. Οι Κορασίδες του Παναθηναϊκού έκαναν το 2-1 σετ με σχετική ευκολία (25-16), όμως το Αιγάλεω επιβλήθηκε στο τέταρτο σετ και ισοφάρισε (17-25).

Στο τάι μπρέικ οι «πράσινες» ήταν ανώτερες και πιο ψύχραιμες και πήραν τη νίκη με 15-10, χάρη στις εξαιρετικές επιλογές από τη Σωτηρίου. Να σημειωθεί ότι η ομάδα αγωνίστηκε χωρίς το μεγάλο της αστέρι, την Ανθή Βασιλαντωνάκη, η οποία έχει εκπαιδευτικές υποχρεώσεις αυτήν την περίοδο.

Παναθηναϊκός Αιγάλεω 3-2

Τα σετ: 25-19, 23-25, 25-16, 17-25, 15-10

Παναθηναϊκός (Βλαχονικολός): Σωτηρίου, Γιαννακοπούλου, Κασδοβασίλη, Κεφαλά Ελευθερία, Κεφαλά Ευθυμία, Αποστολάκη, Κουμούτσου –λ / Αγγελή

Αιγάλεω (Αντωνιάδου): Βλάχου, Μανωλίκα, Τζιορίδη, Καραβανά, Ρίζου, Μιλεντίγεβιτς, Αναστασιάδου –λ / Παυλοπούλου, Κομπορόζου