Ίντερ – Τορίνο 2-0: «Καθάρισε» σε τέσσερα λεπτά για τους Πρωταθλητές ο Τσαλχάνογλου!

Εύκολο μεσημέρι στην «καυτή» έδρα της Ίντερ «Τζουζέπε Μεάτσε», η ομάδα του Σιμόνε Ιτζάγκι επικράτησε 2-0 της Τορίνο για την 34η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι πρωταθλητές πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο… μηδέν. Μετά την επιστροφή από ανάπαυλα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Ταμέζ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 49ο λεπτό.

Στη συνέχεια ο Τσαλχάνογλου «χτύπησε» δις στο δεύτερο ημίχρονο σε διάστημα τεσσάρων λεπτών και «καθάρισε» την «υπόθεση» νίκη. Ο Τούρκος διεθνής άνοιξε το σκορ για τους «νερατζούρι» στο 56ο λεπτό ύστερα από ασίστ του Μικιταριάν, ενώ στο 60′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα από την «άσπρη βούλα».

Η Ίντερ είναι η πρωταθλήτρια της Ιταλίας και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 89 βαθμούς, ενώ η Τορίνο είναι στην 10η θέση με 46.