Άνετα ο ΠΑΟΚ

21:05 21/4/2013 - Πηγή: AEK365

Ο ΠΑΟΚ ανέβασε αισθητά την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε 2-0 του φιλότιμου ΠΑΣ Γιάννινα και θα μπει με 4 βαθμούς στα πλέι οφ της Σούπερ Λίγκα.

Το ματς

Ο ΠΑΟΚ δεν ικανοποίησε στο πρώτο ημίχρονο, μάλιστα, κινδύνεψε σοβαρά να βρεθεί πίσω στο σκορ, αλλά η κίνηση του Δώνη στο δεύτερο μέρος να προωθήσει τον Κατσουράνη από το

κέντρο της άμυνας στην κορυφή του ρόμβου, αποδείχτηκε καταλυτική. Ο Γεωργιάδης πέρασε ως αλλαγή στο 65' και στο 68΄σκόραρε μετά από καιρό και άνοιξε το σκορ, ενώ ο Κατσουράνης στο 80' σφράγισε τη νίκη του ΠΑΟΚ με ένα ωραίο τέρμα, το οποίο αφιέρωσε σηκώνοντας την φανέλα στον γιό του.

ΠΑΟΚ (Γιώργος Δώνης): Γλύκος, Κωνσταντινίδης, Κουμάλο, Κατσουράνης, Λίνο, Κάτσε, Λάζαρ (65' Γεωργιάδης), Φωτάκης, Καμαρά, Λόρενς (46' Ιντζίδης), Σαλπιγγίδης (77' Κίτσιου).

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Πάντος (78' Ντάσιος), Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς (85' Κεϊτά), Λίλα, Ντε Βινσέντι, Γεωργίου, Κοροβέσης, Ιλιτς (85' Βίλα).