Με το «δεξί»

Με το «δεξί» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα του ΠΑΟΚ, στα πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ, αφού στο ντέρμπι των «δικεφάλων» επικράτησε στην Τούμπα της ΑΕΚ με 1-0.

Ο Γιώργος Γεωργιάδης αποδείχθηκε «χρυσή» αλλαγή για τον Λάζλο Μπόλονι, καθώς στο 74ο λεπτό πέρασε στον αγώνα και στο 87’ έγραψε το τελικό 1-0, μία νίκη που έφερε τον «δικέφαλο του Βορρά» στο -2 από τον πρωτοπόρο

Παναθηναϊκό, σε συνδυασμό με την ισοπαλία των «πράσινων» με τον Ατρόμητο (1-1). Η Ένωση άξιζε κάτι καλύτερο, ειδικά με την εμφάνιση της στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά οι Σιαλμάς, Λεονάρντο και Λυμπερόπουλος δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Κώστα Χαλκιά.

Το αξιοσημείωτο των φετινών αναμετρήσεων των δύο ομάδων είναι πως ο ΠΑΟΚ έχει νικήσει την ΑΕΚ και στους τέσσερις αγώνες που έχουν δώσει, και πλέον κάνει όνειρα για κατάληψη της πρώτης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League.