Ιστορική νίκη για τη Ρεάλ και τον Μπέλινγχαμ!

Μία ιστορική νίκη πέτυχε το απόγευμα του Σαββάου (28/10) η Ρεάλ Μαδρίτης μέσα στην έδρα της Μπαρτσελόνα με μια μεγάλη ανατροπή (2-1)! Οι παίκτες του Κάρλο Αντσελότι έχαναν με 1-0 μέχρι και το 68′, σημείο που μίλησε η κλάση του Τζουντ Μπέλινγχαμ.

Ο Άγγλος μεσοεπιθετικός των Μερένχες πρώτα ισοφάρισε με μια ΓΚΟΛΑΡΑ και στις καθυστερήσεις του αγώνα ολοκλήρωσε τη δική του σπουδαία παράσταση με το νικητήριο γκολ. Με αυτά μάλιστα έγινε ο πρώτος παίκτης της Βασίλισσας στον 21ο αιώνα που πετυχαίνει δύο τέρματα σε ντεμπούτο του σε κλάσικο.

Παράλληλα, είναι η πρώτη νίκη στην ιστορία της Ρεάλ απέναντι στην Μπαρτσελόνα στη La Liga με γκολ στις καθυστερήσεις! Τέλος, αυτή η ανατροπή έβαλε τέλος σε μια… ξηρασία 58 ετών, αφού από το 1965 είχε να γυρίσει ματς ούσα πίσω στο σκορ η ομάδα της Μαδρίτης στην έδρα της μεγάλη της αντιπάλου.