Μάντσεστερ Γ. – Γαλατασαραϊ 2-3: Τσιμ…Μπουμ στο “Ολντ Τράφορντ”!

Ματσάρα στο “Ολντ Τράφορντ” με συγκινήσεις, ανατροπές και ένα τεράστιο διπλό για την Γαλατάσαραϊ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τον τρομερό Χόιλουντ (17΄, 67΄), όμως δεν κατάφεραν σε αμφότερες τις περιπτώσεις να κρατήσουν το προβάδισμα τους ούτε για δέκα λεπτά. Την πρώτη ο Ζαχά εξέθεσε τον Νταλότ και σχεδόν τον έβαλε στα δίχτυα για το 1-1 του 23΄ και την δεύτερη ο Γιλμάζ έπιασε κοροϊδο τον Άμραμπατ με έξυπνη προσποίηση και σέρβισε στον Ακτούρκογλου το 2-2.

Η αποβολή του Κασεμίρο στο 78΄ και το κερδισμένο πέναλτι για την Γαλατά ήταν η μεγάλη ευκαιρία

των Τούρκων, όμως ο Αργεντινός σπατάλησε την ευκαιρία. Εντούτοις κατάφερε να εξιλεωθεί τρία λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

Μετά από το αποτέλεσμα αυτό η Γιουνάιτεντ μπήκε για τα καλά σε περιπέτειες αφού δεν έχει ακόμα βαθμό στον πρώτο όμιλο, τη στιγμή που η Μπάγερν έχει 6, η Γαλατά 4 και η Κοπεγχάγη 1.