Πέρασε από τη Λεωφόρο ο Άρης

Live ενημέρωση στο ΠΑΟΚ – ΑΕΚ (19:30) και ΠαναθηναϊκόςΆρης (20:30) για την 8η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 3-2

Τέλος στο ματς

90′ Σκοράρει ο ΠΑΟΚ! Ο Σάστρε με σουτ έξω από την

περιοχή κάνει το 3-2

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-2: Ανατροπή με τον Βίντα και έξαλλος πανηγυρισμός του Κροάτη! (vid)

81’ Γκολ ο ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφαρίζει σε 2-2

75’ 1-2 η ΑΕΚ! Ο Χατζισαφί εκτέλεσε φάουλ, ο Σβαμπ κάνει προβολή, ο Κοτάρσκι αποκρούει και ο Βίντα με κεφαλιά από κοντά κάνει το 1-2!!!

67′ Εντυπωσιακή επέμβαση του Αθανασιάδη στο σουτ του Κωνσταντέλια

Χωρίς κάποια μεγάλη φάση έως τώρα

Σέντρα στο β’ μέρος

Ημίχρονο στο ματς

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Τρομερή απόκρουση από τον Αθανασιάδη, «όχι» στον Σβαμπ! (vid)

39’ Ο Σβαμπ παίρνει μια κεφαλιά εξ επαφής, ο Αθανασιάδης απομακρύνει εντυπωσιακά

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-1: «Απάντησε» άμεσα ο Πινέδα (vid)

32′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ με σουτ του Αραούχο

26′ Ο Αραούχο δοκίμασε σουτ εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα

19′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ελίασον κάνει σέντρα από δεξιά, ο Πινέδα πλασάρει, αλλά ο Κοτάρσκι αποκρούει!

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0: Γκολ από τα αποδυτήρια με Κωνσταντέλια (vid)

9′ Γκολ για την ΑΕΚ! Εκπληκτική νέργεια του Πινέδα, που μπαίνει στην περιοχή και με σουτ ισοφαρίζει

5′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ωραία ενέργεια του Αραούχο μέσα στην περιοχή, κάνει και το γύρισμα, ο Ελίασον προ του τέρματος δεν καταφέρνει να πιάσει το πλασέ όπως θα ήθελε

3′ 1-0 ο ΠΑΟΚ! O Κωνσταντέλιας με πλασέ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ

Σέντρα στο ματς

Οι ενδεκάδες:

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου):  Κοτάρσκι, Κουλιεράκης, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Όττο, Μεϊτέ, Σβαμπ, Τάισον, Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Μπράντον Τόμας

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα, Χατζισαφί, Βίντα, Κάλενς, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Ελίασον, Πινέδα, Αραούχο, Πόνσε

Στον πάγκο:

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Σάστρε, Οζντόεφ, Μάρκος Αντόνιο, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Μήτογλου, Μάνταλος, Γκατσίνοβιτς, Φερνάντες, Λιούμπισιτς, Άμραμπατ, Γκαρσία, Τσούμπερ.

Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – Άρης

Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς και… φουλ επίθεση ο Παναθηναϊκός54′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Σπόραρ να αστοχεί από πλεονεκτική θέση!

21′ Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 με τον Ζαμόρα έπειτα από λάθος του Ντραγκόφσκι14′ Σουτ του Σουλεϊμάνοφ, άουτ η μπάλα

2′ 0-1 ο Άρης με κεφαλιά του Ζαμόρα!

Παναθηναϊκός (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Αράο, Ούγκο, Μλαντένοβιτς, Τσέριν, Βιλένα, Μπακασέτας, Λημνιός, Βέρμπιτς, Ιωαννίδης

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια, Οντούμπατζο, Ζουλ, Νταρίντα, Μανού Γκαρθία, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέιρο, Ζαμόρα

Στον πάγκο:

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Πέρεθ, Ζέκα, Σπόραρ, Μαντσίνι, Γερεμέγεφ, Τζούρισιτς, Παλάσιος

Άρης: Χουτεσιώτης, Φεράρι, Ρόουζ, Τζούρασεκ, Ντουκουρέ, Φετφατζίδης, Μορόν, Ανσαριφάρντ, Παναγίδης.

Ολυμπιακός – Λαμία 4-1

90’+3′ 4-1 ο Ολυμπιακός με ωραίο πλασέ του Αλεξανδρόπουλου

80′ Ο Όρτα δοκίμασε το συοτ, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κοσέλεφ

64′ Γκολ για τη Λαμία! Ο Τόσιτς έπιασε πάρα πολύ ωραίο σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη

61′ Απειλεί η Λαμία με το χαμηλό δυνατό σουτ του Τσιλούλη

55′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό ξανα με τον Μασούρα

52′ 3-0 ο Ολυμπιακός! Ο Σιμόν… έστρωσε στον Ποντένσε, ο οποίος κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα

50′ Απειλεί ο Ολυμπιακός, με τον Μασούρα να παίρνει την κεφαλιά και  τον Κοσέλεφ να διώχνει εντυπωσιακά.

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

Λήξη πρώτου μέρους

36′ Ο Ποντένσε δοκίμασε σουτ έξω από την περιοχή, λίγο έξω η μπάλα

32′ Δυνατό σουτ του Έσε, περνά άουτ

27′ 2-0! Ο Ναβάρο με πλασέ από το ημικύκλιο της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

25′ 1-0 ο Ολυμπιακός! Ύστερα από την ασίστ του Ποντένσε από αριστερά, ο Τσικίνιο σκόραρε από κοντά

21′ Απειλεί ξανά ο Ολυμπιακός με τον Μασούρα

11′ Κεφαλιά του Βέζο, μπλοκάρει ο Κοσέλεφ

5′ Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη του Ολυμπιακού με το σουτ του Όρτα να περνά παράλληλα της εστίας

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης, Βέζο, Ρέτσος, Ρίτσαρντς, Κίνι, Όρτα, Έσε, Τσικίνιο, Μασούρας, Ποντένε, Ναβάρο

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σίντκλεϊ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Γιαννούτσος, Νούνιες, Τζανδάρης, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Λέικ, Κοντονίκος

Στον πάγκο:

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Φορτούνης, Ελ Κααμπί, Μαρτίνε, Ελ Αραμπί, Αλεξαδρόπουλος, Ροντινέι, Καρβάλιο, Άμπεϊ

Λαμία: Χατζηεμμανουήλ, Τσούκαλος, Σαραμαντάς, Τερεζίου, Μάλτσι, Τσιλιανίδης, Κορνέζος, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς